florence Flight Ticket

florence

florence

Floransa uçak bileti fırsatları aracılığı ile ulaşacağınız Floransa şehri, sizlere mükemmel bir tatil deneyimi sunuyor. Floransa, Toskana'nın başkentidir ve kuzey İtalya'daki üzüm bağları ile ünlüdür. Arno Nehri çevresinde kurulan bu şehir, yaklaşık 400.000 nüfusu ile İtalya'nın en önemli tarihi şehirlerinden biridir.

Roma İmparatorluğu'nun çöküşünden sonra önemi artan şehir, İtalyan yarımadasının oldukça güçlü ve etkileyici şehir devletlerinden biri olmuştur. Orta Çağ'da Medici egemenliğinde ticarette büyük atılımlar yapan kent, sanat ve düşünce alanlarında gelişen bu ortam sayesinde dünyanın geri kalanından uzaklaşmaya başladı. Donetello ve Dante gibi dünyanın en büyük sanatçıları, bilim adamları ve düşünürlerinden bazılarına ev sahipliği yaptı. Bu zenginlik, Floransa şehrini dünyanın gidişatını şekillendiren Rönesans'a ev sahipliği yapmıştır. Floransalı armatürler, özellikle Medici destekli sanatçılar ve bilim adamları, Floransa'nın ve Avrupa sonrası dünyanın kaderini etkiledi.

Floransa’ya Ne Zaman Gidilir?

İlkbaharın Floransa'yı ziyaret etmek için en iyi zaman olduğu söylenir. Unutulmaz bir gezi için yaz sıcağından ve turist kalabalığından kaçmak için yılın en iyi zamanı bahar ayları, gezi planınızı ideal bir şekilde yürütmenize de olanak tanır. loransa'da birçok festival ve özel gün de genellikle ilkbaharda kutlanır. Hal böyle olunca bu aylarda güzel vakit geçirmek, kalabalıktan uzaklaşmak ve rahat bir tatil geçirmek için harika bir yoldur.

Floransa'nın iklimi diğer Avrupa ülkelerine kıyasla ılımandır. Özellikle Aralık, Şubat ve Mart aylarında ortalama sıcaklık 10 °C civarındadır. İlkbahara doğru sıcaklığın arttığını görebilirsiniz. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ortalama sıcaklık 27 °C civarındadır. İlkbaharda birçok turistin şehre gelmesinin sebeplerinden biri de budur. Hava bunaltıcı kadar sıcak olmasa da normal mevsimsel aralıktadır Haziran, Temmuz ve Ağustos oldukça sıcaktır. Ortalama sıcaklık 31°C civarındadır. Eylül, Ekim ve Kasım, turizm için uygun sıcaklıklara sahiptir. Bu aylarda sıcaklık 25 °C civarındadır.

Sizler de bahar ayları veya diğer dönemlerde Floransa şehrini ziyarette bulunmak istiyorsanız Floransa uçak bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Floransa’da Nerede Kalınır?

Floransa şehrine seyahat planlamayı düşünmekte olanları bu şehirde pek çok konaklama seçeneği bekliyor. Floransa'da kalabileceğiniz oteller birbirinden kıymetli pek çok yapıya ve mutlaka görülmesi gereken yerlere konum olarak yakındır. Sizler Floransa'da kalabileceğiniz oteller arasından bütçeniz, zevkleriniz ve istekleriniz doğrultusunda seçimler yapabilir ve ideal bir seyahat planı geçirebilirsiniz.

Floransa’da Gezilecek Yerler

Rönesans dönemini en iyi şekilde yansıtan şehirlerden biri olan Floransa, pek çok tarihi ve kültürel yapı ile sizleri ağırlamaktadır. Birbirinden çeşitli pek çok yapıyı özgürce ziyaret edebileceğiniz bu şehre ulaşmak için İtalya uçak bileti fırsatlarına kolayca göz atabilirsiniz. Bu şehirde unutulmayacak anılar biriktirebilir ve ömür boyu saklamak isteyeceğiniz pek çok fotoğraf karesine sahip olabilirsiniz.

Floransa Katedrali

Floransa Katedrali sadece şehrin simgesi değil, aynı zamanda Santa Maria del Fiore adını taşıyan dünyanın en ünlü simgelerinden biridir. Katedral, kalıntıları yer altında görülebilen Santa Reparata kilisesinin üzerine Gotik tarzda inşa edilmiştir. Filippo Brunelleschi tarafından tasarlanan devasa kubbesi ile bu muhteşem katedral, Floransa'nın en etkileyici anıtlarından biridir.

Santa Maria Novella Bazilikası

Santa Maria Novella Bazilikası, 13. Yüzyılda Dominikliler tarafından inşa edilmiştir. Daha sonrasında ise restore edilmiştir. Bu muhteşem görkeme sahip yapı şehrin en önemli dini sembolüdür. n Dominik kilisesi olarak bilinir. Manastır kompleksi, 1279-1357 yılları arasında 7. yüzyılda inşa edilmiştir ve Floransa'nın Orta Çağ surlarının hemen dışında yer almaktadır. Yüzlerce yıllık bir kilisenin yanına inşa edilmiş. Katedral etkileyici bir mimariye sahiptir ve ayrıca Masaccio'nun "Üçlemesi" ve Uccello'nun "Yeşil Sundurma" gibi detayları içerir. Santa Maria Novella Bazilikası, Floransa'da yapılacaklar listenizin başında olmayabilir, ancak mutlaka görülmesi gereken bir yer olduğunu belirtmekte fayda var. Oldukça önemli gotik yapıyı mutlaka ziyaret etmeniz önerilir. Sizler İtalya uçak bileti seçenekleri ile bu yapıyı ziyaret etme şansına sahip olabilirsiniz.

San Miniato al Monte

Arno Nehri üzerinde tenha bir noktada bulunan San Miniato al Monte, cephesi Floransa Katedrali'ni andıran oldukça etkileyici bir kilisedir. Geometrik desenlerde dönüşümlü yeşil, siyah ve beyaz mermere sahip Romanesk kilise, Yün İthalatçıları Loncası gerekli finansmanı sağlayana kadar tamamlanmadı. Kilisenin bulunduğu yerde 4. Yüzyldan kalmış olan bir çeşit şapel vardı. Kilisenin içi de lonca tarafından finanse edildi. Apsiste Bizans mozaikleri göze çarpmaktadır. Nefin zeminine bakarsanız, burçları ve hayvanları etkileyici bir biçimde yansıtmakta olan mermer mozaikleri görebilirsiniz.

San Lorenzo Bazilikası

15. yüzyılda inşa edilen ve dönemin en önemli ailelerinden Mediciler tarafından finanse edilen San Lorenzo Kilisesi, Floransa'nın en önemli dini anıtlarından biridir. Katedralin MS 393 Paskalya Günü'nde Aziz Ambrose tarafından kutsandığı söyleniyor. Katedral, bitmemiş cephesiyle ünlüdür. Katedralin içinde yer alan Medici Şapeli, katedralin şüphesiz en önemli noktasıdır. Avluda Santa Croce kadar ünlü mezar yok ama katedral Medici ailesinin dinlenme yeri olduğu için çok önemli. Kilisenin arkasında, Medici Şapelleri'ne, kilisenin kendisine ve Michelangelo tarafından tasarlanan ünlü Laurentian Kütüphanesi'ne erişim sağlamakta olan bitişik revak bulunmaktadır.

Giotto’nun Çan Kulesi

Floransa'daki Duomo'nun hemen yanındaki Giotto's Campanile'nin terasına ulaşmak isterseniz, en tepe noktası 84,7 metre olduğundan ve inşaatına 1334 yılında başlandığı için 414 basamak çıkma riskiniz var. Gotik kuleye, Giotto'nun çan kulesini adadığı sanatçının adı verilmiştir. Andrea Pisano ve Andrea Talenti kulenin yapımında önemli bir rol oynamışlardır. On altı adet gerçek boyutlu heykel, pagodanın dikkate değer özelliklerinden biridir.

Forte di Belvedere

Boboli Bahçeleri'nin arazisinde bulunan Belvedere Kalesi, Arno Nehri'nin güneyinde şehri savunmaya hazır, Floransa'nın ikinci büyük kalesidir. Burada Floransa'nın en muhteşem manzaralarına yakından şahitlik etme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Palazzo Vecchio'yu bir dizi revak, köprü ve bahçeler aracılığıyla Pitti Sarayı ve Boboli Bahçeleri'ne bağlamak için inşa edilen Vasari Koridoru'nun son etabını temsil eden Belvedere Sarayı, 2013 yılında halka açılmıştır. Ayrıca oldukça önemli ve çağdaş sanatçılar için ideal bir sergi alanıdır.

Oblate Kütüphanesi

Floransa’da görülecek yerler arasında önemli bir yere sahip olan Oblate Kütüphanesi’nin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Eskiden bir çeşit manastır olan bu eşsiz yapı günümüzde ziyaret edilebilecek bir halk kütüphanesidir. 1288 yılında kurulan manastır, hasta ve muhtaçlar için bir hayır kurumu olarak hizmet etmiştir. Bu kütüphaneyi ziyaret ederek Floransa tarihini daha yakından hissedebilir ve ilginç bilgiler edinebilirsiniz.

Vecchio Sarayı

Floransa’da görülecek yerler arasında her daim mutlaka sayılan bir diğer yapı ise Vecchio Sarayı’dır. Piazza della Signoria'daki Palazzo Vecchio, bu şehrin şüphesiz en büyük sarayları arasında da bulunmaktadır. Floransa'nın en önemli tarihi binalarından biri olan Palazzo Vecchio, inşaatının başlarında Floransa Cumhuriyeti Yürütme Konseyi’ne ev sahipliği yapmıştır. Daha sonra Medici ailesi tarafından bir yönetim merkezi ve 1872'den itibaren bir şehir sarayı olarak kullanıldı. Bugün hala bu amaçla kullanılan saray, ayrıca önemli müzelere ve birbirinden değerli eserle de ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle de her yıl pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlamaya hızla devam etmektedir.

Mobile App
Google PlayApp StoreApp Gallery